Fregata

Fregata
Przedszkole Niepubliczne

02 października 2017

ChodźMY na spacer z FREGATĄ!


Las w październiku czaruje swoimi kolorami, dlatego jest to idealna okazja, aby się znów spotkać i wspólnie go popodziwiać! Zapraszamy na kolejną wyprawę z cyklu ChodźMY z Fregatą.

Tym razem naszym celem będzie Głaz Borkowskiego. Spod przedszkola, zielonym szlakiem dojdziemy na krawędź dawnego żwirowiska, skąd podziwiać będziemy panoramę z Zatoką Gdańską w tle. Dalej pójdziemy w stronę Zajęczej i Zielonej Doliny. To nie przelewki – szlak spada w dół i wspina się stromymi zboczami oliwskich wzgórz – będzie trzeba się nieco spocić!

Po przebyciu dolin zejdziemy do Samborowa – miejsca, które zachwyca starodawnymi dębami – sprawdzimy, ilu osób potrzeba, aby objąć ich pnie. Po pomiarach udamy się na poszukiwania Alei Brzozowej, którą przetniemy, aby dotrzeć w końcu do Głazu Borkowskiego. Ostatnim punktem spaceru będzie nowy Wiadukt Weisera, z którego następnie udamy się w stronę pętli tramwajowej Strzyża, skąd tramwajem wrócimy pod Przedszkole.

Tym razem trasa będzie składać się z bardzo stromych podejść i zejść – będzie ona nieprzejezdna dla wózków. Ponownie wybierze się z nami czworonożna uczestniczka poprzedniej wyprawy!

Data spaceru: 8.10. (niedziela)

Miejsce zbiórki: Przedszkole Fregata, ul. Cystersów 13, Gdańsk Oliwa

Godzina zbiórki: 13.00 (na spóźnialskich czekamy tylko 15 minut!)