Fregata

Fregata
Przedszkole Niepubliczne

11 grudnia 2017

ChodźMY z FREGATĄ!

Zapraszamy na ostatni w tym roku fregatowy spacer!

Ostatni w tym roku fregatowy spacer będzie miał 5 kilometrów i przejdzie go każdy. Grudniowe dni nie rozpieszczają swoją długością zatem i nasze wycieczki muszą stać się nieco krótsze.Gorąco zachęcamy do udziału!

Nasze spotkanie rozpoczniemy od wspólnego udziału we Mszy Świętej w kościele Najświętszego Serca Jezusowego we Wrzeszczu. Zaraz po nabożeństwie udamy się na dworzec, skąd koleją metropolitalną pojedziemy do stacji Gdańsk Kiełpinek.

Z Gdańska Kiełpinka wyruszymy wzdłuż doliny Strzyży do Matemblewa, gdzie czczona jest od ponad 245 lat figura Matki Bożej Brzemiennej. Słynny wizerunek Maryi pochodzi z XVIII wieku i jak wskazują najnowsze badania, od samego początku otaczany był wyjątkową czcią przez Kaszubów i mieszkańców Gdańska.

Naszą wyprawę zakończymy spacerem po matemblewskich ulicach w kierunku przystanku Gdańsk Brętowo, skąd wrócić będzie można do Wrzeszcza.

Orientacyjny ślad trasy:https://www.traseo.pl/trasa/chodzmy-z-fregata-dolina-strzyzy-do-matemblewa

Data spaceru: 17.12. (niedziela)
Miejsce zbiórki: kościół Najświętszego Serca Jezusowego we Wrzeszczu (https://goo.gl/maps/sF8UFVyLMrD2)
Godzina: 11.25
Ekwipunek: dobry humor, bilety, adekwatne do pogody ubrania oraz napoje i przekąski