Fregata

Fregata
Przedszkole Niepubliczne

14 czerwca 2017

Dookoła świata z językiem angielskim

Dzieci w przedszkolu uczą się języka angielskiego – to nic niezwykłego w dzisiejszych czasach, ale we Fregacie zajęcia prowadzi pani Michalina Kupper – pasjonatka podróży, zwiedzania i dalekich wypraw, a także utalentowany fotograf.

Każde zajęcia to pełne pasji opowieści, np. o Aborygenach, Papuasach, australijskiej przyrodzie, zwyczajach spotkanej ludności i własnych przygodach. Pani Michalina „kolekcjonuje” piękne legendy i baśnie z wielu stron świata, czyniąc z nich bazę do swoich autorskich zajęć. Wykorzystuje z powodzeniem poznane w czasie wypraw dziecięce zabawy i piosenki, by zauroczyć nimi także nasze przedszkolaki.

Niedawno fregatowa podróżniczka zaprezentowała dzieciom teatrzyk Kamishibai – to japońska metoda prezentowania bajek. Drewniana skrzynka, a w niej obrazy ilustrujące np. legendy Aborygenów.

Dzieci bardzo lubią zajęcia z Panią Michaliną. Wiedzą, że za każdym razem będzie to fascynująca podróż w nieznane. Słuchają bardzo uważnie i, choć niełatwo w to uwierzyć, w prawie absolutnej ciszy!

Pozytywne emocje, skupiona uwaga – trudno o lepszą atmosferę do nauki – nie tylko języka angielskiego, lecz także geografii, kultury i zwyczajów.