Fregata

Fregata
Przedszkole Niepubliczne

Grono pedagogiczne

Magdalena Michalska-Meck
Dyrektor Przedszkola
Katarzyna Halman
Wicedyrektor ds. dydaktycznychKarolina Dabulis

Wychowawczyni Muszelek, 3latki

Ukończyłam studia wyższe na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (studia licencjackie - pedagogika wczesnej edukacji z terapią pedagogiczną, studia magisterskie - pedagogika specjalna ze wczesnym wspomaganiem rozwoju), jednak z wykształcenia i zamiłowania jestem po prostu Nauczycielem od dzieciństwa towarzyszyła mi myśl, żeby swoją przyszłość związać właśnie z nauczaniem, a marzenia są po to, żeby je realizować. Od wielu lat biorę udział w koloniach i imprezach dla dzieci jako animator.

Swoją pracę cenię głownie za to, że zarówno my-dzieci, jak i dzieci-nas mogą bardzo dużo nauczyć – ciekawość świata, radość z tych najdrobniejszych sukcesów, troska i otwartość na nowe osoby, to cechy o których dorośli często zapominają w codziennym pośpiechu, a najmłodsi pozwalają Nam je dostrzec.

Poza tym „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, a w pracy nauczyciela nie brakuje możliwości do drobnych codziennych radości. W końcu kto jak nie nauczyciel może od samego rana – tańczyć, śpiewać, rysować i głośno śmiać?


Anna Golau

Wychowawczyni Muszelek, 3latki

Jeśli miałabym opisać siebie w dwóch słowach, to powiedziałabym "Przyjaciółka Dzieci". Z wykształcenia pedagog wczesnej edukacji z terapią pedagogiczną, interesuję się szczególnie pracą z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum Autyzmu, w której kierunku kształcę się obecnie. W swojej pracy na piedestale stawiam dziecko i jego potrzeby, a za nadrzędny cel uważam wychowywanie dziecka do wolności, szacunku i miłości w poszanowaniu jego osoby. Bliski mojemu sercu jest cytat Antoine De Saint- Exupery : "jedynie dzieci wiedzą, czego szukają ".


Agnieszka Hajmowicz

Wychowawczyni Delfinków, 4latki

Ukończyłam studia pedagogiczne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Pracę we Fregacie rozpoczynam od tego roku, natomiast wspólne poznawanie świata razem z dziećmi fascynuje mnie od zawsze.

Doświadczenia nabierałam między innymi jako wolontariuszka podczas wakacji opiekując się dziećmi (również niepełnosprawnymi)

na obozach integracyjnych.

Mam duże pokłady cierpliwości i ogromną radość sprawia mi spędzanie czasu z dziećmi i pomaganie im w zrozumieniu otaczającego nas świata.

W kręgu moich zainteresowań znajduje się wiele tematów związanych z biologią: zwierzęta, rośliny, ptaki (miałam domową hodowlę kanarków:) ) - o tym mogłabym rozmawiać długo i chętnie poszerzam wspólnie swoją wiedzę razem z dziećmi. Obserwowanie świata oczami dziecka to piękna sprawa

Moją ogromną pasją jest również muzyka.

Wiele lat grałam na fortepianie (posiadam tytuł zawodowy: Instrumentalista) a także śpiewałam w chórze Uniwersytetu Gdańskiego.

Z wielką chęcią dzielę się z dziećmi swoimi umiejętnościami wplatając je w codzienne zajęcia i zabawy.


Iwona Wenta

Wychowawczyni Delfinków, 4latki

Ukończyłam Pedagogikę i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem również absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Pracę z dziećmi zaczęłam jeszcze przed rozpoczęciem studiów, prowadząc zajęcia baletowe. Wiedziałam już wtedy, że moja ścieżka zawodowa będzie związana z dziećmi. Uwielbiam z nimi rozmawiać, poznawać ich punkt widzenia, dociekać prawdziwych potrzeb, które kryją się pod różnymi zachowaniami.

Interesuję się psychologią dziecka, pedagogiką Jespera Juula. Ukończyłam również kurs nauczyciela Montessori.

Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych dziewczynek, które wzbogacają mój warsztat pedagogiczny każdego dnia. Uwielbiam śpiewać, malować i brzdąkać na ukulele.


Ewa Kamola

Wicedyrektor ds. wychowawczych

Wychowawczyni Koników Morskich, 5latki

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku pedagogika specjalna. Pracę z dziećmi rozpoczęłam jeszcze w liceum w ramach wolontariatu w Domu Dziecka oraz w Dziennym Ośrodku Adaptacji w swoim rodzinnym mieście. Już w trakcie studiów dbałam o zdobywanie doświadczenia zawodowego. Pracowałam w jednym z punktów przedszkolnych w Sopocie jako asystent nauczyciela, a następnie jako nauczyciel w niepublicznym przedszkolu w Gdańsku.
W pracy bardzo ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego dziecka oraz relacja oparta na wzajemnym szacunku. Największą satysfakcję i radość sprawia mi uśmiech na twarzy dziecka oraz możliwość obserwowania jego rozwoju i postępów, których dokonuje każdego dnia. W wolnym czasie spotykam się z rodziną i przyjaciółmi. Chętnie uczestniczę również w kursach i szkoleniach, dzięki którym mogę uzupełniać swoją wiedzę i umiejętności. Bardzo lubię czytać książki o zróżnicowanej tematyce. Interesuję się również filmem i sportem.


Kornelia Więcek-Grzywna
Wychowawczyni Koników Morskich, 5latki

Ukończyłam pedagogikę wczesnej edukacji ze specjalizacją terapia pedagogiczna na Uniwersytecie Gdańskim. Kontynuowałam naukę na studiach magisterskich na kierunku Pedagogika Specjalna ze specjalizacją Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Wychowałam się w wielodzietnej rodzinie, dzieci zawsze były mi bliskie – już jako mała dziewczynka organizowałam zabawy młodszym. Myśl o podjęciu pracy z dziećmi towarzyszyła mi od dawna. Od kiedy rozpoczęłam swoją pracę we Fregacie, nabrałam pewności, że jestem na odpowiednim miejscu. W wolnych chwilach czytam książki, gotuję, rozwijam swoje zainteresowania dotyczące wystroju wnętrz.Sandra Lewandowska
Wychowawczyni Bursztynków, 6latki

Jestem nauczycielem z powołania ;) Ukończyłam studia I stopnia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Wczesna Edukacja z Logopedią oraz studia II stopnia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku na kierunku Zarządzanie w Oświacie. Pracę we Fregacie zaczęłam we wrześniu 2017 roku jako wychowawca grupy Muszelek. Dotychczas również opiekowałam się maluszkami w różnym wieku, wakacyjnie w ramach wolontariatu zajmowałam się dziećmi z „Daru Serca”. Mam artystyczną duszę i być może stąd dzieci są tak bliskie memu sercu. Kocham dzieci więc praca jest dla mnie ogromną przyjemnością. Dzięki niej uśmiecham się każdego dnia i wierzę, że wspólnie zrobimy coś wspaniałego! Sama od zawsze bardzo lubiłam się uczyć a teraz mogę swoją wiedzę przekazywać dalej łącząc ją z zabawą i sprawiać by zajęcia były niesamowite i kreatywne. W wolnym czasie maluję obrazy, szkicuję portrety, karykatury, szyję lalki, robię domki z drewna, śpiewam i gram na instrumentach.


Agata Terenkoczy-Gajewska

Wychowawczyni Bursztynków, 6latki

Z wykształcenia jestem nauczycielem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, prywatnie mamą dwójki dzieci i dwóch czworonożnych urwisów. Ukończyłam studia na Krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym. W wolnych chwilach biorę udział w szkoleniach, aby ciągle się rozwijać zawodowo. Jako nowy członek załogi Fregata dołożę wszelkich starań, aby Państwa dzieci czuły się jak u siebie w domu.

Indywidualne podejście do każdego z Państwa pociech i odkrywanie ich potencjału jest dla mnie najwspanialszą przygodą.

Moją pasją są wycieczki rowerowe i kultura włoska. Lubię dużą dawkę humoru i uśmiech na co dzień.Karolina Olszewska

Język angielski

Jestem absolwentką Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych na Uniwersytecie Gdańskim. Swoją przygodę z nauczaniem zaczęłam już na studiach i od początku wiedziałam, że praca z najmłodszymi jest tym, co sprawia mi największą radość.

Ukończyłam wiele szkoleń organizowanych przez wydawnictwa anglojęzyczne, obecnie aktywnie działam w największym ogólnopolskim zrzeszeniu nauczycieli języka angielskiego. Poprzez interakcje z pedagogami z całej Polski nieustannie wzbogacam swój warsztat pracy i motywuję siebie i innych do twórczego działania.

Na zajęciach stosuję różnorodne metody pracy ( Total Physical Response TPR, drama itp.), które mają zachęcić do nauki wszystkie dzieci i angażować całą grupę. Uwielbiam książki i mają one bardzo szerokie zastosowanie na moich lekcjach.

Prywatnie jestem mamą dwujęzycznego dziecka, którego rozwój mnie inspiruje i pomaga w wytyczaniu nowych ścieżek edukacyjnych.Joanna Kozyrska-Sieczak

Rytmika

Ukończyłam Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku Edukacja Muzyczna i Multimedia, otrzymując tytuł magistra sztuki. Skończyłam również studia podyplomowe na kierunku Nauczanie plastyki i techniki. W Projekcie Edukacyjnym Fregata jestem od 2013 roku. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości oraz spełnienia każdego dnia. Ich uśmiechy na twarzach podczas zajęć muzycznych to najpiękniejsza nagroda. Muzyka jest moją największą pasją i dlatego uwielbiam dzielić się nią z innymi, szczególnie w nauczaniu. W wolnych chwilach podróżuję, czytam książki, uprawiam sport, koncertuję oraz tworzę autorską muzykę wspólnie z moim mężem.


Magdalena Gorajdowska

Psychomotoryka

Jestem Absolwentką Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Jako nauczyciel wychowania fizycznego pracowałam w wielu placówkach w Gdańsku i Gdyni. W projekcie Fregata jestem od 2013 roku.
Obecnie prowadzę zajęcia w obu placówkach przedszkolnych Fregaty z psychomotoryki. Staram się być innowacyjna i moje pomysły zamieniać na użyteczne dla dzieci. Cieszę się kiedy widzę szczęście i radość na ich twarzach. Mam nadzieję przyczynić się do wychowania zdrowych i aktywnych ludzi.
Sama również staram się żyć aktywnie i motywować moich bliskich zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele zdrowy duch”.


Iwona Olbryś-Pstrągowska

Logopeda, neurologopeda, terapeuta miofunkcjonalny, koordynator pracy zespołu ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Kształciłam się w Zakładzie Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim. Od ponad 12 lat diagnozuję i prowadzę terapię zaburzeń mowy i języka o różnym podłożu oraz terapię wad wymowy. Posiadam certyfikat zawodowy Polskiego Związku Logopedów. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Doświadczenie zdobyłam w Poradni NFZ, placówkach oświatowych, Prywatnym Ośrodku Terapii Pedagogicznej ,,KUBOS” i w ognisku wychowawczym (pracując z dziećmi i młodzieżą, będącymi w trudnej sytuacji życiowej) oraz w czasie prywatnej praktyki. Prowadziłam też zajęcia z emisji i higieny głosu dla studentów SWPS. Szkoliłam pracowników mediów. Czasami biorę udział w nagraniach głosowych do reklam dźwiękowych.

We Fregacie pracuję od 8 lat. Koordynuję pracę zespołu ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Udział w doskonaleniu mowy innych osób jest satysfakcjonującym doświadczeniem i moją pasją. W wolnej chwili czytam, oglądam i fotografuję.


Monika Panasewicz
Psycholog, członek ZPP

Jestem magistrem psychologii, pedagogiki specjalnej, terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju, tyflopedagogiem oraz trenerem umiejętności społecznych. Swoją wiedzę zdobywałam na Uniwersytecie Gdańskim.

Od 2018 roku pracuję jako terapeuta Metody Krakowskiej. Prowadzę terapię dzieci z zespołem Downa, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD, zespołami genetycznymi oraz dzieci z dysleksją. Ukończyłam wiele szkoleń organizowanych przez Centrum Metody Krakowskiej m.in. terapia neurobiologiczna, symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania, stymulacja mechanizmów lewopółkulowych, programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji (niesłyszących, autystycznych, z afazją).

Od września 2021 roku zaczęłam pracę jako psycholog i nauczyciel wspomagający dziewczynki z zespołem Downa w niepublicznym przedszkolu „Fregata”.

Prowadząc terapię, oprócz rozwijania sfery poznawczej, dużą uwagę poświęcam rozwijaniu kompetencji społeczno-emocjonalnych. Dlatego też na zajęciach wprowadzam elementy treningu umiejętności społecznych, uczę nazywać i wyrażać emocje, rozumieć sytuacje społeczne oraz pokazuję, jak powinna wyglądać prawidłowa komunikacja. Dzięki takiemu wsparciu, dzieci uczą się prawidłowych zachowań społecznych, które mogą potem przełożyć na sytuacje występujące w ich codziennym życiu.

Ponadto, znam alfabet Braille’a - system czytania i pisania pisma punktowego oraz mam też ukończony fakultet „Podstawy edukacji seksualnej dla osób z niepełnosprawnością”.

Grupy wiekowe:

  1. "Muszelki", 3-latki
  2. "Delfinki", 4-latki
  3. "Koniki Morskie",
    5-latki
  4. "Bursztynki", 6-latki